Masáže, Kraniosakrální osteopatie

MASÁŽE

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení, pro udržení vláčnosti orgánů a jako prevence proti zdravotním potížím“. Podstatně mladší je švédská masáž, kterou kolem roku 1830 popsal Per Henrik Ling a která se v západních kulturách považuje za základní formu masáže, „klasickou“ masáž.

Existuje přes 100 různých druhů masáží vycházejících z různých kulturních základů. Jednotlivé druhy masáží se vzájemně prolínají. Je to díky svébytnosti masérů, kteří se postupem své praxe vyvíjejí, studují různé masážní techniky, či terapeutické metody, jejichž pochopení vnáší osobitost do pojetí masáže masérem.

 

Reflexní masáže chodidel

Reflexní terapie vznikla v Číně asi před 5000 lety, v době, kdy se k napravování energetických polí v těle používalo tlaku. Rovněž staří Egypťané používali určitou formu reflexologie, jak je vidět na malbách v hrobkách. Na Západě ji však zavedl až kolem roku 1913 americký ušní, nosní a krční lékař  William Fitzgerald. Vypracoval metodu, kterou nazval léčení zón a při které se léčí tlakem na určité části těla buď rukama, nebo speciálními nástroji. Rozdělil tělo na deset zón nebo kanálů, kterými, jak tvrdil, proudí životní energie. Zóny se táhnou od palců na nohou tělem vzhůru do hlavy a pak opět dolů do rukou. Všechny jsou stejně široké a zahrnují všechny orgány a všechny části těla. Reflexní body, které zastupují tělesné orgány, jsou rozmístěny na různých částech těla, avšak na dlaních a chodidlech máme rozmístěny všechny.Na každém chodidle máme asi sedmdesát tisíc nervových zakončení a při tlaku na ně ovlivňujeme celé tělo. Reflexologové léčí nemoci určitých částí těla masážemi reflexních oblastí na chodidlech. Tvrdí, že jednotlivé oblasti mají k částem těla určitý vztah. Předpokládá se, že nemoc vzniká zablokováním energetických kanálů, což některou oblast poškodí. Masáží se usiluje o odbourání této blokády, aby energie mohla opět volně proudit a toto poškození vyléčit. Terapeuti považují chodidlo za jakési zrcadlo těla, přičemž levé chodidlo zobrazuje levou stranu těla, pravé stranu pravou. Různé části plosky nohy jsou nějakým způsobem spojeny s močovým měchýřem, ledvinami a plícemi, palec s hlavou a mozkem, ostatní prsty s dutinami.

 

 

 

Zdroj: Internet

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode